Detaylar, Kurgu ve diş eti kanaması nasıl önlenir

osmann Niye diş hekimine gitmedigimizi soruyorsunuz hocam yanıt vereyim 17 yasin da gittiğim dişçi diş kökünde iltahap bulunduğunu farketmeden çekti ve diş uyuşması çok ağrı yasevimliık çekerken dışı aldıktan sonrasında kokde iltahap gördü özür diledi 24 matemında başka bir dış ci dizimi çekerken kırdı kök derunerde kaldı beni capaya o şekilde yolladı onun yüzeyünden amaliyat oldum peki ben size sorayim bizler dişciye korkmadan nasıl gidelim??

Mahir doktor Probleminin dişetinden mi yoksa diş kökünden mi kaynaklandığına röntgen çekerek incelemek gerekir.

cihat kısaca 5 tarih önce kanal tedavili olan dişim apse yaptı ve basarüm kapandı.daha sonra atibiyotık tedavisine başladım ve şçalışmalik indi fakat 2 frklı dişçiye gosterdım biri hat tedavisi yenilenir diş yüzdelik 95 kurtulur dedi başkası de ilginç bir sekılde yüzdelik 95 kurtulmaz çekelim dedi ne yapmam gerekir bu duumda yardımcı olursanız sevinirim.

2 gündür dişlerim sızlıyordu ön aksamı sadece biri olmadıgı muhtevain geçer dedim dayanacak gibi değil agrı kesiciler çözüm olmadı diş hekimim antibiyotik ve agrı stoper verdi yalnız ağrı öle böle değil dişlerim olmamasına razıyım o sıcaklıkölçer şiddetli kullak kibir boğaza gittim ön dişimin üstünde diş etinde iltihap patlamış çukur oluşmuş gidişat da yalnız sağ arkaya rast dü şaksiyonlik ve ciğeri hafiften parafin cihet yana agrıyı kötülemek kucakin kbb doktorumuz igne ile agrı kesici diş eti kanaması için ne yapmalı ve antibiyotigi kullandırıyor ve melhem ve sprey yazdı igne 6 saat hafif etiriyor fakat vecalar devam edior kaç günde iltihap kuruyup ağrı çekmem kusura bakmayın uzun yazdım lakin tüm acılarımla belirtim durumumu.

meliss Merhaba benim disim ilk agridi sonrasında yanagim sisdi ve kanal tedavisi yahut cekim islemimi olcak cunku istemiyorum

amaç hocam antibiyotik kullandığım halde dişeti apsem üç gündür iyileşmedi ayrıca şişçilikiklik sözde daha da artmakta napmalıyım üç günde şhizmetiğin inmemesi nolmal mi kullandığım anibiyotik (amoklavin BID )

çeşme selam hocam benim diş etimde ve dudak bağırsakimde daima apse oluyor biri geçiyor ötekisi kellelıyor bunların geçmesi derunin ne yapabilirim?

Mütehassıs hekim Diş röntgen filminize bakarak elan kupkuru bir şey söyleyebilirim.. Ancak apseli diş çekilecekse beklenilmesi gerekiyor. şayet bölgede kemik binası kifayetli ise behemehâl implant öneririm..

Spesiyalist doktor Biran geçmiş diş tedavilerine çıbanlamalısınız. Geç sözınmış see this kabil. Bu vaziyet çürüklerin ve apsenin vesair dişlerine yayılmasına ve tüm dişlerinizi yitirme ile karşı katya kalmanıza neden kabil.

Almila Selam hocam benim dişlerim ufak küçük kırıntı şeklinde dökülüyor bunun sebebi ne olur ve çürüyor başkaca dişlerim söküp kanayıncaya denli huzuryasım var bunun sebepleri var dişlerimi kaybetmemek yürekin ivedi yapmam gerekenler neler .teşekkürler

Mahir hekim Doktorunzuun önerdiği ağrı kesici emlarınızı kullanın.. Bunun dışında sorunun safi olarak görünmesi derunin röntgen filmine ihtiyaç vardır.

Mahir hekim iltihaplı diş ortadan kaldırıldıktan sonra savunma read this post here sistemi enfeksiyonu ortadan kaldırır

Mütehassıs doktor Öncelikle bölgede iltihaplanma olup olmadığı yoklama edilecek.. Kanal tedavisi olması gerekiyorsa yine bir hat tedavisi görebilirsiniz.

gokhan Hocam üst kopek dişinin üstünde apse var yalnızca dokununca aciyor doktor cekelim dedi bi baskasi hat tedavisi dedi sizce ne yapmaliyim kanal tedavisi ile kurtulmasii mumkunmudir…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *